Aktualności ESTILE

Drewnopodobne płytki dekoracyjne

Płytki drewnopodobne to świetna alternatywa dla prawdziwego drewna czy paneli drewnianych. Płytki drewnopodobne łączą w sobie piękny i naturalny wygląd drewna z praktycznością płytki ceramicznej. Płytka ala drewno najczęściej przypomina drewniany panel ale nie tylko. W naszej ofercie znajdziecie również płytki, które stanowią piękne dekoracje. Drewnopodobne płytki dekoracyjne to między innymi płytki imitujące lamele ścienne, czy drewnianą plecionkę. Poniżej przedstawimy najlepsze kolekcje drewnianych dekoracji.

Parkiet wersalski

Parkiet wersalki to piękny drewniany pałacowy parkiet. Niegdyś bardzo popularny, dzisiaj przechodzi renesans, jednak w nieco bardziej nowoczesnym wydaniu. Taka jest kolekcja Forest od producenta Fanal.

 

W serii Forest znajdziemy płytki bazowe, ale także i płytki dekoracyjne. Płytki dostępne są w odcieniach ciepłego brązu i w kolorze szarości, a nawet bieli. Jest to opcja dla osób, które lubią łączyć klasyczne rozwiązania z nowoczesnymi przestrzeniami.

Chevron

Kolejnym rozwiązaniem w stylu klasycznym jest parkiet w jodełkę. Aktualnie już nie parkiet ale płytka ceramiczna. Chevron to bardzo modny sposób układania płytek – tak zwana jodełka. Sprawdzi się w każdym rodzaju przestrzeni, w szczególności w łazienkach i salonach. Duży wybór kolorów sprawia, iż każdy może znaleźć coś dla siebie. Mowa tutaj o kolekcji Baku od fabryki Mykonos. Ponadto jest to bardzo praktyczny produkt, który będzie łatwy w utrzymaniu czystości. Płytki, które układane są w jodełkę mają bardzo dużo fug, które narażone są na zabrudzenia. W tym przypadku jodełka jest „narysowana” na płytce 60×120 – nie ma faktycznych fug a efekt jest taki sam!

Postaw na kolor

Na koniec przedstawiamy najbardziej dekoracyjne warianty ze wszystkich kolekcji. Tutaj zdecydowanie odchodzimy od klasyki i skupiamy się na nietuzinkowym wzornictwie i ciekawych kolorach. Przykładem jest kolekcja Halifax. To harmoniczne połączenie naturalnej estetyki drewna z nowoczesnym wykończeniem. Matowa powierzchnia zapewnia przyjemne uczucie ciepła i jest przyjazna dla oka, nie odbijając nadmiernie światła. Płytki te są nie tylko estetyczne, ale także praktyczne, ponieważ są odporne na zadrapania i ścieranie, co czyni je idealnym wyborem zarówno do wnętrz mieszkalnych, jak i komercyjnych. Płytki imitujące drewno o matowej powierzchni stanowią doskonałe rozwiązanie, aby stworzyć przytulne, naturalne wnętrze, zachowując przy tym nowoczesny wygląd:

Polecane posty